Difference between revisions of "Test Discipline"
Jump to navigation
Jump to search
| Line 7: | Line 7: | ||
{|align="center" style="background:none; border:none; background:none; vertical-align:top; color:#000;" | {|align="center" style="background:none; border:none; background:none; vertical-align:top; color:#000;" | ||
| − | |[[File:Normal Values II.png|230px|link=WikiNormals]][[File:Anatomy & Physiology II.png|230px|link=:Category:Anatomy and Physiology|Anatomy and Physiology]] [[File:Histology II.png|230px|link=:Category:Histology|Histology]][[File: | + | |[[File:Normal Values II.png|230px|link=WikiNormals]][[File:Anatomy & Physiology II.png|230px|link=:Category:Anatomy and Physiology|Anatomy and Physiology]] [[File:Histology II.png|230px|link=:Category:Histology|Histology]][[File:Bacteriology II.png|230px|link=Bacteriology]] |
|- | |- | ||
| − | | | + | |[[File:Virology II.png|230px|link=Virology]][[File:Parasitology II.png|230px|link=Parasitology]] |
|- | |- | ||
| − | |[[File: | + | |[[File:Embryology II.png|230px|link=:Category:Developmental Biology|Developmental Biology]][[File:Hematology II.png|230px|link=WikiBlood]][[File:Immunology II.png|230px|link=Immunology]] |
|- | |- | ||
| − | |[[File: | + | |[[File:Pathology II.png|230px|link=WikiPath]][[File:Clinical Practice II.png|230px|link=WikiClinical]][[File:Pharmacology II.png|230px|link=Pharmacology]] |
|- | |- | ||
| − | | | + | |[[File:Nursing II.png|230px|link=WikiVN|WikiVN]][[File:Epidemiology II.png|230px|link=WikiEpi]][[File:Dentistry II.png|230px|link=Small Animal Dentistry]] |
|- | |- | ||
| − | |[[File: | + | |[[File:Toxicology II.png|230px|link=]][[File:Diagnostic Imaging II.png|230px|link=]][[File:Surgery II.png|230px|link=]] |
|- | |- | ||
| + | |[[File:Nutrition.png|230px|link=]][[File:Behaviour.png|230px|link=]][[File:Anesthesia_II.png|230px|link=]] | ||
| + | |- | ||
| + | |} | ||